Четвер, 25/02/2021, 11:51
Вітаю Вас Гость | RSS

Шепетівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6

Меню сайту
Наше опитування
Як ви оціните наш сайт?

Результати
Архів опитування

Всього голосувало: 1176
Обговорити опитування на форумі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Нова українська школа

Нова українська школа – це:
- виважені та вмотивовані вчителі з принципово новим способом мислення, які усвідомлюють, що навчають дітей жити, формують важливі компетентності. Вони партнери та порадники дітей і їхніх батьків.
- діти – вільні пошуковці, які розуміють, що таке життєві цінності.
Перші тижні навчання в 1-му класі - важливий етап для створення в класній спільноті атмосфери прийняття, довіри, взаємозацікавленості, бажання слухати одне одного, висловлюватися. На цьому етапі закладаються основи для усної взаємодії учителя з учнями та учнів між собою. Саме тому багато уваги в перший місяць педагогами приділялось знайомству, коротким розповідям про власні захоплення, улюблені ігри тощо.
У початковий період навчання дитини у першому класі важливе значення має успішність адаптаційного періоду. Створення сприятливого середовища для адаптації дитини до систематичного навчання забезпечуватиме їй подальший розвиток, успішне навчання та виховання.
Навчання в першому класі - важлива та непроста подія в житті дітей. Вони опиняються в нових умовах з новими правилами та обов’язками, у новому колективі однолітків. У дітей змінюється режим дня і з’являється обмеження рухової активності. Вони мають і під час уроків, і під час перерв слухати й чути все, що скаже вчитель. Усі нові зміни в житті дітей впливають на їх емоційний та психологічний стан. Вони в цей період почуваються занепокоєними й напруженими, оскільки звикають до нової соціальної ролі. Так відбувається адаптація першокласників. Завдання дорослих — зробити її успішною.
         Виокремлено 5 умов адаптації першокласників в перший місяць навчання, коли діти знайомляться зі школою та классом:
мають легкий портфель,
без важкого приладдя і книжок,
вивчають безпечну дорогу від дому до школи, 
опановують і приймають правила классу, 
напрацьовують алгоритми повсякденного життя в школі. 
Як допомогти першокласникам успішно адаптуватися до школи?
Першочергове завдання - забезпечити психологічний комфорт першокласникам, допомогти їм швидко призвичаїтися до незвичних шкільних умов можливо, якщо учитель і батьки разом з ними долатимуть адаптаційний період. І тоді те, що дітям здається складним, стане звичним, звичне - легким, а легке - приємним.
У  закладі облаштовані класні кімнати за стандартами новітнього освітнього простору для першокласників. Створено безпечне освітнє середовище, яке спрямоване на розвиток дитини і мотивації її до навчання. У класах створено:
- єдиний для навчальних предметів тематичний осередок,
- крісло автора, 
- осередок вчителя,
- бібліотечка  «Всі таємниці на твоїй полиці», 
- осередок художньо-творчої діяльності, 
- осередок відпочинку та дозвілля,
- крісло усамітнення,
- мобільні робочі місця за допомогою парт трансформерів.

               

             

             

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вхід на сайт
Наш герб

Шепетівська ЗОШ №6 © 2021