Субота, 21/09/2019, 04:04
Вітаю Вас Гость | RSS

Шепетівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6

Меню сайту
Наше опитування
Як ви оціните наш сайт?

Результати
Архів опитування

Всього голосувало: 1053
Обговорити опитування на форумі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Соціально-психологічна служба

Умійте цінувати дружбу
Хто не шукає дружби з ближнім,
Той собі заклятий ворог.

Шота Руставелі

   В усі часи дружба вважалась великою цінністю. Давньогрецький філософ Аристотель вважав, що дружба – це найглибша людська прив’язаність. Сучасні тлумачні словники й підручники етики визначають дружбу як близькі стосунки, що засновані на взаємній допомозі, прив’язаності, спільності інтересів тощо.
Друзів, як правило, об’єднує спільність інтересів, смаків, поглядів, життєвих цінностей, активна зацікавленість один в одному. Дружба – це вміння розділити і біль, і радість. Друзів поєднує не тільки взаєморозуміння, а й почуття. Психологічна цілісність дружби в тому, що вона є одночасно школою саморозкриття й школою розуміння іншої людини. У дружбі людина випробовує себе, пізнає внутрішній світ – свій та інших. У цьому розумінні дружба є школою гуманних стосунків. Дружба між хлопцем і дівчиною не завжди супроводжується залицяннями чи любовними стосунками. Але дружба хлопців і дівчат є корисною для обох сторін: вона сприяє гармонійному розвитку, служить стимулом у навчанні і праці, робить молоду людину благороднішою, кращою. У дружбі виховується почуття відповідальності за себе й іншого.
   Потреба у другому «Я» - найбільша потреба ранньої юності. «Перше почуття, до якого схильний добре вихований юнак, - це не любов, а дружба», - писав французький філософ-просвітитель Ж.-Ж. Руссо. В основі юнацької дружби лежить величезна потреба у розумінні іншого й себе іншими. Більшість із вас погодиться з думкою, що щастя – це коли тебе розуміють, і тому в юності кожен з нас постійно прагне знайти друга, який би зрозумів, вислухав і підтримав, став нашим психологічним дзеркалом чи двійником.
Дружнє взаєморозуміння неможливе без терпіння й поблажливості до партнера і його недоліків, адже само собою зрозуміло, що ідеальних людей немає. Бути другом – це вміння не засуджувати найближчу людину за те, що вона далека від ідеалу. Древні казали: «Хто хоче мати друга без недоліків, той залишиться без друзів».
   У справжньої дружби є одна незвичайна ознака – ніколи не виникає бажання переробити, перевиховати іншу людину. Друг допомагає бути справедливим у ставленні до власного «Я», власної позиції. Пробачення до кінця – це також властивість справжньої дружби, це прояв безмежної довіри до іншої людини. Іноді втрачена довіра в дружбі не відновлюється. Моральна природа дружби заклечається у її безкорисливості. Друзі оцінюють одне одного за моральними законами, тому що в основі дружби є свобода. Дружба не може існувати без моральних взаємовідносин; вона заснована на справедливості, вона не потребує від людини неможливого.

Вхід на сайт
Наш герб

Шепетівська ЗОШ №6 © 2019