Четвер, 19/10/2017, 08:22
Вітаю Вас Гость | RSS

Шепетівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6
Хмельницької області

Меню сайту
Наше опитування
Як ви оціните наш сайт?

Результати
Архів опитування

Всього голосувало: 1000
Обговорити опитування на форумі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Соціально-психологічна служба

Умійте цінувати дружбу
Хто не шукає дружби з ближнім,
Той собі заклятий ворог.

Шота Руставелі

   В усі часи дружба вважалась великою цінністю. Давньогрецький філософ Аристотель вважав, що дружба – це найглибша людська прив’язаність. Сучасні тлумачні словники й підручники етики визначають дружбу як близькі стосунки, що засновані на взаємній допомозі, прив’язаності, спільності інтересів тощо.
Друзів, як правило, об’єднує спільність інтересів, смаків, поглядів, життєвих цінностей, активна зацікавленість один в одному. Дружба – це вміння розділити і біль, і радість. Друзів поєднує не тільки взаєморозуміння, а й почуття. Психологічна цілісність дружби в тому, що вона є одночасно школою саморозкриття й школою розуміння іншої людини. У дружбі людина випробовує себе, пізнає внутрішній світ – свій та інших. У цьому розумінні дружба є школою гуманних стосунків. Дружба між хлопцем і дівчиною не завжди супроводжується залицяннями чи любовними стосунками. Але дружба хлопців і дівчат є корисною для обох сторін: вона сприяє гармонійному розвитку, служить стимулом у навчанні і праці, робить молоду людину благороднішою, кращою. У дружбі виховується почуття відповідальності за себе й іншого.
   Потреба у другому «Я» - найбільша потреба ранньої юності. «Перше почуття, до якого схильний добре вихований юнак, - це не любов, а дружба», - писав французький філософ-просвітитель Ж.-Ж. Руссо. В основі юнацької дружби лежить величезна потреба у розумінні іншого й себе іншими. Більшість із вас погодиться з думкою, що щастя – це коли тебе розуміють, і тому в юності кожен з нас постійно прагне знайти друга, який би зрозумів, вислухав і підтримав, став нашим психологічним дзеркалом чи двійником.
Дружнє взаєморозуміння неможливе без терпіння й поблажливості до партнера і його недоліків, адже само собою зрозуміло, що ідеальних людей немає. Бути другом – це вміння не засуджувати найближчу людину за те, що вона далека від ідеалу. Древні казали: «Хто хоче мати друга без недоліків, той залишиться без друзів».
   У справжньої дружби є одна незвичайна ознака – ніколи не виникає бажання переробити, перевиховати іншу людину. Друг допомагає бути справедливим у ставленні до власного «Я», власної позиції. Пробачення до кінця – це також властивість справжньої дружби, це прояв безмежної довіри до іншої людини. Іноді втрачена довіра в дружбі не відновлюється. Моральна природа дружби заклечається у її безкорисливості. Друзі оцінюють одне одного за моральними законами, тому що в основі дружби є свобода. Дружба не може існувати без моральних взаємовідносин; вона заснована на справедливості, вона не потребує від людини неможливого.

Вхід на сайт
Наш герб
Архів записів
Січень 2016
Лютий 2016
Березень 2016
Квітень 2016
Травень 2016
Червень 2016
Липень 2016
Серпень 2016
Вересень 2016
Пошук

Шепетівська ЗОШ №6 © 2017