Субота, 21/09/2019, 03:58
Вітаю Вас Гость | RSS

Шепетівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6

Меню сайту
Наше опитування
Як ви оціните наш сайт?

Результати
Архів опитування

Всього голосувало: 1053
Обговорити опитування на форумі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Результативність роботи з обдарованими й здібними учнями

Відповідно до Концепції загальної середньої освіти, Закону України «Про освіту»,  Національної доктрини розвитку освіти, річного плану роботи школи, з метою створення умов для пошуку,  підтримки і розвитку інтелектуально і творчо обдарованих дітей 2017-2018 н.р. у закладі налагоджена система роботи з обдарованими учнями, стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, самореалізації особистості в сучасному суспільстві. Впродовж року адміністрацією школи здійснювався постійний контроль щодо роботи педагогічного та учнівського колективів з даного напрямку. 

Аналіз даного питання свідчить що, у роботі з обдарованими дітьми впроваджуються  різні форми і методи роботи для визначення рівня обдарованості учнів та готовності вчителів і батьків до співпраці з ними (анкетування, опитування, спостереження співбесіди, індивідуальні бесіди, збори різного характеру, в тому числі і батьківські). 

Дане питання розглядалося:

- нарадах при директорові (протоколи № 12 від 03.10.2017, № 14 від 21.11.2017, № 15 від 05.12.2017, № 16 від 28.12.2017, № 2 від 23.01.2018, № 7 від 03.04.2018).

- засіданні загальношкільного батьківського комітету (протокол №1 від 20.02.2018);

- на засіданнях методичних об'єднань вчителів-предметників. 

У закладі було видано накази:

- «Про організацію роботи з обдарованими дітьми й здібними учнями  та діяльності наукового товариства учнів в 2017-2018 н.р.» (від 01.09.2018 № 214); 

- «Про підсумки участі учнів закладу в І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Шепетівського міського НТУ Малої академії наук України у 2016-2017 н.р.» (від 22.12.2017 № 332);

- «Про підсумки проведення учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2017-2018 н.р.» (від 10.01.2018 р. № 10);

- «Про хід виконання наказу від 31.10.2017 № 288 «Про проведення ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2017-2018 н.р.»;

- «Про хід виконання наказу від 29.09.2018 № 248 «Про проведення VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2017-2018 н.р.».

На засіданнях предметних МО були обговоренні питання роботи зі здібними та обдарованими учнями та підготовки їх до різного роду інтелектуальних та творчих змагань. 

Заступником директора з навчально-виховної роботи Шевчук Н.В. з метою реалізації шкільного проекту «Обдарована дитина» впродовж року були  проведені методичні заходи для педагогів щодо навчання, виховання і розвитку здібних учнів:

- методичний сервіс «Робота з обдарованими дітьми» (жовтень 2017р.);

-семінари-практикуми «Основи науково-дослідницької діяльності», «Керівництво науково-дослідницькою діяльністю» (вересень 2017 р.),

- консультпункт «Особливості обдарованих дітей» (жовтень 2017 р., лютий 2018р.).

Практичним психологом закладу Радченко К.О. проведено діагностику і моніторинг розвитку здібностей учнів: вивчено їх пізнавальні, комунікативні, творчі, художньо-естетичні інтереси і нахили учнів, потреби у фізичній активності й розвитку через спеціальні психологічні тести.

Отримані результати дали можливість оновити інформаційний банк даних обдарованих та здібних учнів:

- інтелектуально-обдарованих дітей - 30;

- творчо обдарованих - 36;

- спортивно обдарованих -8.

 У школі сплановано роботу щодо розвитку здібностей учнів, забезпечено їх  участь у міських, обласних учнівських олімпіадах, конкурсах, святах, змаганнях різного рівня.  Учні є членами предметних та творчих  гуртків, спортивних секцій, систематично беруть участь у проведенні позакласних заходів. 

Затверджені плани роботи шкільного наукового товариства «Юний науковець» та роботи з обдарованими учнями.

Щомісячно на підсумкових лінійках аналізувалася участь учнів у конкурсах різного рівня, результати враховувалися у рейтинговій таблиці класів з метою залучення до участі в них здібних учнів. 

Куратор шкільного центру учнівського самоврядування зв'язків із громадкістю  Камфорович О.І. щомісячно висвітлювала роботу та результати здібних й обдарованих учнів у засобах масової інформації, шкільній газеті «8-ий урок». На шкільному сайті постійно відображалися результати участі учнів у різноманітних конкурсах, олімпіадах.

У 2017-2018 н.р. учні школи брали активну участь у Міжнародних та Всеукраїнських інтелектуальних конкурсах і отримали такі результати:

• Всеукраїнський інтерактивний природничий конкурс «КОЛОСОК» осінній -156 учасників, весняний - 100. Сертифікатом «Золотий колосок» нагороджено 180 учнів, «Срібний колосок» - 76 учнів. 

• Міжнародний математичний конкурс «КЕНГУРУ» – 94 учасників, з них –  відмінний результат – 23, добрий – 64.

• Всеукраїнський  конкурс з українознавства «Патріот»  – учасників 25, з них Золотий сертифікат – 5 учнів, Срібний – 10, Бронзовий – 10.

• Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник» - 30 учасників початкових класів отримали дипломи переможців. 16 учасників 5-10 класів, з них на регіональному рівні: диплом І ступеня – 3 учнів, ІІ ступеня – 2 учні.

• Міжнародна гра з зарубіжної літератури «Sunflower» – 16 учасників, серед яких на Всеукраїнському рівні І м.– 2 уч., ІІм. – 2 уч., ІІІм. – 12 уч. 

• Міжнародна природознавча гра «Геліантус» 10 учасників, серед яких нагороджено дипломом ІІ ступеня – 2 учні, ІІІ ступеня – 6 учнів.

У листопаді 2017 року учні брали участь у міських олімпіадах з базових  дисциплін. Кількість  призерів у ІІ (міському) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів збільшилась вдвічі. В обласних олімпіадах брали участь 2 переможці ІІ етапу, проте не маємо результатів на обласному етапі.

За результатами підсумкових протоколів міських комісій переможцями міського етапу стали: 

Артерчук Мирослава, 11 клас  - історія (І м.), вчитель Сібагатова І.Г.;

• Федорчук Іван, 10 клас - хімія (І м.), вчитель Пасічник З.В., фізика (ІІ м.), вчитель Замурняк Г.Я., - математика (ІІ м.), вчитель Павліщук К.П.;

призерами міського етапу стали: 

Швець Владислав, 8 клас - трудове навчання (ІІ м.), вчитель Малько Д.А.;

• Мшанецька Тетяна, 8 клас - трудове навчання (ІІІ м.), вчитель Печенюк А.Ф.;

• Гусар Дарина, 8 клас (ІІІ м.), Федорчук Іван, 10 клас (ІІІ м.) - українська мова, вчитель Грищук О.В.;

• Перерва Дмитро 9 клас - математика (ІІІ м.), вчитель Павліщук К.П., інформатика (ІІ м.), вчитель Томина В.В., економіка (ІІ м.), вчитель Лукашук В.В.;

• Лук’янчук Юрій, 9 клас - біологія (ІІ м.), вчитель Гоненко А.О., англійська мова (ІІІ м.), вчитель Ергард О.А.;

• Самчук Вікторія, 10 клас - біологія (ІІ м.), вчитель Пасічник З.В.;

• Слісаренко Марія, 10 клас - правознавство (ІІ м.), вчитель Сібагатова І.Г.;

• Самчук Вікторія, 10 клас (II м.), Поліщук Анастасія, 11 клас (II м.) - російська мова вчитель Артемчук В.К.;

• Полодюк Ганна, 10 клас - історія (ІІ м.), вчитель Сібагатова І.Г.;

• Турсунова Дарина, 11 клас -  біологія (ІІІ м.), екологія (ІІІ м.), вчитель Гоненко А.О.

Аналізуючи результативність участі учнів закладу у міських олімпіадах з базових навчальних предметів бачимо, що у порівнянні з минулими навчальними роками кількість переможців (2015-2016 н.р. - 2, 2016-2017 н.р. - 3, 2017-2018 н.р. - 4) та призерів (2015-2016 н.р. - 11, 2016-2017 н.р. - 22, 2017-2018 н.р. - 20) збільшується.

Покращилися загальні місця з трудового навчання (ІІ місце), біології (ІІІ місце), астрономії (IV місце), російської мови (І місце). Погіршилися - з української мови (VІІ місце), математики (VІІІ місце), англійської мови (VІІІ місце), фізики (VIІ місце), екології (V місце). На рівні залишаються загальні місця з історії (VI місце), хімії (V місце), правознавства (VI місце), економіки (V місце).

Недостатній рівень знань продемонстрували учні школи на олімпіаді з географії, інформатики. Вчителі-предметники Токмина В.В., Лукашук В.В. не забезпечили   результативної участі у міських предметних олімпіадах. Тому індивідуальна робота з учнями в закладі щодо підвищення їх рівня підготовки до предметних олімпіад потребує удосконалення.

Правильно організована  робота із здібними та обдарованими учнями сприяла досягненню високих результатів у Інтернет-олімпіаді з математики. У ній взяли участь 2 учнів нашого закладу і стали призерами та переможцями. Федорчук Іван, учень 10 класу, посів І місце (вчитель Павліщук К.П.). 

В обласному етапі Всеукраїнського турніру юних хіміків Федорчук Іван, учень 10 класу, посів ІІ місце у складі міської команди «Алкабін» ( вч. Пасічник З.В.). 

Щомісячно відбувались засідання шкільного наукового товариства «Юний науковець» та   систематично проводились практичні консультації з учнями-членами шкільного наукового товариства щодо структурування матеріалів та оформлення робіт згідно вимогам.

Як результат, на І етап конкурсу-захисту МАН було подано 3 наукові роботи (2016- 2017 н.р.- 4 робіт), що на 1 роботу менше, ніж в минулому році. 

ІІ місце посіла Турсунова Дарина, учениця 11 класу (ІІ м.), секція ботаніка (вчитель Гоненко А.О.), ІІІ місце - Українець Владислава, учениця 9 класу, секція історія України (вчитель Сібагатова І.Г.).

Результативність участі учнів ЗОШ№6 становить лише 67% (мин. рік - 75%).

Роботу даного питання удосконалювати та покращувати. Забезпечувати результативність профільного навчання в конкурсі-захисті наукових робіт МАН.

У 2017-2018 н.р. учні закладу брали активну участь в конференціях:

- Турсунова Дарина, учениця 11 класу - учасник V обласної учнівської науково-практичної конференції «Перспективи розвитку сучасної науки: погляд юних науковців Хмельниччини» і одержала диплом за кращий виступ (вчитель Гоненко А.О.), XІІ Всеукраїнській філософській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій народ» (вчитель Сібагатова І.Г.).

Учні закладу взяли участь у V Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка  та забезпечили 71% результативності участі. 

Дипломами ІІ ступеня були нагороджені:

• Хомяк Людмила, учениця 5-Б класу (вчитель Камфорович О.І.); 

• Бондарчук Дар’я, учениця 7-Б класу (вчитель Карчевська Г.В.);

 дипломами ІІІ ступеня:

• Вітюк Марина, учениця 6 класу (вчитель Карчевська Г.В.);

• Федорчук Іван, учень 10 класу (вчитель Грищук О.В.);

• Мартинюк Дарина, учениця 11 класу (вчитель Грищук О.В.).

Команда закладу у складі 9 учнів взяли участь у II етапі (міському) Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та забезпечила 33% результативності участі. Переможцем  обласного етапу конкурсу стала Федорчук Марія, учениця 3-А класу (вчитель Стецюк Н.В.).

Дипломом ІІ ступеня була нагороджена Ордаш Олександра (вчитель Кондришина О.С.),    

дипломом ІІІ ступеня - Мартинюк Дарина, учениця 11 класу (вчитель Грищук О.В.).

Проте, три роки поспіль жоден учень середнього та старшого віку не став переможцем даного конкурсу, та не представлятиме заклад на обласному етапі конкурсу, а це означає, що вчителі української мови та літератури не систематично готують учнів до конкурсу, не практикують завдання попередніх років відповідного конкурсу. 

Протягом 2017-2018 н.р. учні взяли участь у Всеукраїнському конкурсі дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів, інтерактивному конкурсі «МАН-Юніор Дослідник» (вчитель Гоненко А.О.), Всеукраїнському конкурсі юних дослідників «Кристали» (вчителі Стецюк Н.В., Кондришина О.С., Кіпень В.О.), Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт з природознавства «Юний дослідник» - (педагогічні керівники Стецюк Н.В., Кондришина О.С., Кіпень В.О.), обласному заочному конкурсі «Цікаві математичні ідеї», (вчитель Павліщук К.П.), обласному заочному конкурсі юних хіміків та біологів (вчитель Гоненко А.О).

Підсумки роботи з обдарованими та здібними учнями були підведені на загальношкільному святі «Зоряний калейдоскоп». Учні були  нагороджені грошовими преміями, подарунками, грамотами, подяками у номінаціях: «Інтелектуальна еліта», «Наймолодші розумники», «Знавці мови», «Віртуальні розумники», «Творці прекрасного», «Митці сцени», «Спортивний Олімп». 

Вхід на сайт
Наш герб

Шепетівська ЗОШ №6 © 2019