Понеділок, 19/03/2018, 10:02
Вітаю Вас Гость | RSS

Шепетівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6

Меню сайту
Наше опитування
Як ви оціните наш сайт?

Результати
Архів опитування

Всього голосувало: 1029
Обговорити опитування на форумі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2015 » Квітень » 9 » Формування здоров’язберігаючого середовища в Шепетівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6
10:25
Формування здоров’язберігаючого середовища в Шепетівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6

Найдорожче у людини – здоров’я. Лише здорова людина, всебічно розвинена, освічена, здатна бути творцем власної долі. Здоров’я не купиш ні за які гроші, але сформувати та зберегти його на довгі роки може кожен з нас, якщо вибере раз і назавжди правильний спосіб життя – одну із головних умов зміцнення фізичного, психічного та соціального здоров’я.

Навчальні програми в наш час нелегкі, діти засвоюють великий обсяг інформації. У таких умовах гостро стоїть питання, як вберегти здоров’я сучасної учнівської молоді. Пріоритетним завданням Шепетівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 є здоров’язбереження учасників навчально-виховного процесу, тому адміністрація навчального закладу створює умови, за яких спостерігається самовираження педагога, формування успішного та здорового випускника навчального закладу.

Педагогічний колектив ЗОШ №6 – це колектив однодумців, які переконані, що діти - дар Божий, який потрібно берегти. У 2012 році навчальний заклад внесено до міської мережі Шкіл сприяння здоров’ю, метою якої було навчити учнів, педагогів, батьків, представників громади свідомо ставитися до свого здоров’я; сформувати позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя і здоров’язберігаючу поведінку; втілювати здобуті навички в щоденне життя. Адміністрація навчального закладу переконані, реалізація ідей, покладених в основу Школи сприяння здоров’ю, дає можливість підвищити рівень здоров’я учасників навчально-виховного процесу і дає можливість внесення Шепетівської ЗОШ №6 до обласної мережі шкіл сприяння здоров’ю. Тому педагогічний, учнівський колективи та батьківська громадськість не зупинились на досягнутому. Адже переконані, що для школярів необхідно створювати особливу атмосферу, у якій кожен з них буде почуватись комфортно, зможе розкрити свої здібності та таланти, завдяки чому отримає шанс побувати в ситуації успіху. Адміністрація та педагогічний колективи та педагогічний колектив тримають на постійному контролі реалізації здоров’язбережувальних  заходів, спільно планують свою діяльність, обговорюють дане питання на нарадах, педрадах.

Кожен педагог ЗОШ №6 працює над тим, щоб учень отримував задоволення від навчання, відчував себе комфортно на уроках, зберігав своє здоров’я. У зв’язку із цим робота по впровадженню оздоровчих технологій розпочинається в початковій школі через проведення:

фізкультхвилинок, які забезпечують низьку втомлюваність,

пальчикової гімнастики для розминки м’язів кисті,

 кольоротерапії, що сприяє душевній рівновазі;

Роботи за стоячими партами, яка забезпечує зміну діяльності;

Подушечкової терапії та письма вологим пензликом, які формують поставу учнів та забезпечують розвиток зорового сприйняття.

Найважливішою ланкою виховної системи школи є шкільне самоврядування, розвиток якого допомагає учням відчути себе організаторами свого життя у школі, сприяє формуванню навичок культури спілкування, уміння жити в колективі, що є важливим в самостійному житті успішної людини поза стінами школи. Саме тому до спільної діяльності в напрямку інформаційного збагачення учнів залучаються волонтери шкільного самоврядування, які пропагують здоровий спосіб життя, забезпечують підтримку фізичних і моральних здібностей учнівської молоді. З метою збереження здоров’я учнів та популяризації здорового способу життя у школі організовано загальношкільну ранкову зарядку,

також постійно проводяться рухливі перерви-енерджайзери.

Особливо такі веселі перерви подобаються молодшим школярам. Вони із задоволенням виконують фізичні вправи та беруть участь у різноманітних рухливих іграх, які проводять активісти шкільного Центру спорту та здоров’я.

Старші школярі-наставники переконані, що фізичні вправи, свіже повітря та позитивний настрій будуть сприяти кращому засвоєнню знань, а також впливати на стан здоров’я та самопочуття початківців.

Соціально-психологічна служба постійно проводить тестування учнів з метою діагностики різних питань у житті  дитячого колективу. У вільній ігровій формі проблеми здорового способу життя висвітлюються на тренінгових заняттях, фіксуються у записках до скриньки довіри. Діти полюбляють висловлювати своє ставлення до негативних звичок у конкурсах плакатів антиреклами.

У навчальному закладі склалась традиція – у Міжнародний день здоров’я проведення акції «Поміняй цигарку на цукерку!». Щороку акція проходить під гаслом – «Краще з’їсти смачну цукерку, ніж викурити цигарку!». Метою її проведення є розповсюдження інформації про вплив паління на молодий організм і якою руйнівною є його роль, коли йдеться про здоров’я.

Як результат, цьогоріч сміливців обміняти нікотин на солодощі не знайшлось. Адже робота з профілактики тютюнопаління серед школярів є системною та ефективною.

Учитель є повноправним суб’єктом управлінського процесу у школі. Він виступає у ролі творця норм і одночасно є їх виконавцем. Педагоги Шепетівської ЗОШ №6 дбають про здоров’я школярів. І власним прикладом демонструють принципи його покращення та збереження. Організовано команду вчителів, яка щороку бере участь у міській спартакіаді серед педагогів міста. І нам є чим пишатись, оскільки у 2015 році збірна команда вчителів у складі Колеснік Галини Феодосіївни, Савчука Віктора Борисовича, Кислюка Павла Васильовича стала призером (посіла ІІІ місце) у Спартакіаді педагогів з шахів.

Шкільні традиції, які сповідує Шепетівська загальноосвітня школа №6, роблять її неповторною.

7 квітня – Міжнародний день здоров’я – цього року теж став не виключенням. Вчителями фізичної культури Мельник Анастасією Олександрівною та Кучерук Людмилою Миколаївною проведено спортивні змагання «Веселі старти» між учнями 2-х, 3-х, 4-х класів. Діти із задоволенням долали етапи естафет. Проявляючи спортивний азарт, демонструючи свої фізичні можливості та кмітливість, обравши назви, емблеми та девізи команд, підкріплені підтримкою глядачів перемогу здобули учні 3-б, 4-б класів, а серед учнів 2-х класів перемогла дружба.

На подвір’ї старшої школи проходили змагання зі стрибків у довжину на першість школи, міні естафета серед учнів 8-9 класів.  Скільки радощів, гарного настрою, здоров’я, отримали учні і глядачі під час загальношкільного свята серед учнів 5-7-х класів, яке проводилось під девізом «Здоров’я – це круто, здоров’я – драйв, здоровий спосіб життя – скоріше вибирай».

У шкільній родині втілюється найголовніше покликання школи: дітям тут добре, тепло, затишно, у клас вони йдуть, із радістю, знаючи, що їх там люблять, їм допоможуть. Педагогічний колектив переконаний, що раз добром зігріте серце вік не прохолоне, адже вчитель живе лише тоді, коли може передати свою душу, серце учням. Саме гармонійне поєднання навчального, виховного та оздоровчого процесів сприяють формуванню здорового учнівського колективу. Адже усіх учасників навчально-виховного процесу об’єднує спільна ідея: «Дитина – не посудина, яку треба наповнити, а смолоскип, який необхідно запалити».

Категорія: Новини школи | Переглядів: 311 | Додав: ОЛЯ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Наш герб

Шепетівська ЗОШ №6 © 2018