Неділя, 22/04/2018, 13:13
Вітаю Вас Гость | RSS

Шепетівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6

Меню сайту
Наше опитування
Як ви оціните наш сайт?

Результати
Архів опитування

Всього голосувало: 1032
Обговорити опитування на форумі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Листопад » 15 » Світські зустрічі у ЗОШ №6
11:46
Світські зустрічі у ЗОШ №6

«Від наймогутніших дубів визбирував Шепіт дорідне жолуддя і висаджував восени на усіх стежинах, аби вони  лишалися непомітними лихим людям…

Ось так і з’явилось тут село, що його люди назвали Шепетівкою».

 (Легенда «Дуби козака Шепота»)

Саме цією легендою розпочались 29 листопада Світські зустрічі у ЗОШ №6. Цей захід став зародженням нової традиції, що спрямована на розширення кругозору учнівської молоді щодо історичного минулого рідного міста, його духовної та літературної спадщини. На зустрічі були присутні учні, педагоги та гості: директор Музею Островського Грищук Т.В., науковий працівник музею Ревіна Л.А., методист управління освіти Підопригора Л.М., письменник Шепетівщини Царик О.П., керівник літературно-мистецької студії «Доля» Кухарук В.В., квартальна мікрорайону, випускниця школи Копіна Л.М.

Вивчення історії Шепетівки дало змогу теоретично дослідити її шляхом збору спогадів старожилів, опрацювати літературні та архівні матеріали про історію виникнення вулиць, показати історичний розвиток та біографію видатних людей. Тому члени шкільного наукового товариства, юні пошуківці, вихованці історичного клубу «Музейна справа» розпочали потужну діяльність над дослідницьким проектом «Шепетівка – моє рідне місто: з минулого до сьогодення». Звітували про реалізацію І етапу «Історія виникнення вулиць міста» у  навчальному закладі проведено «Світські зустрічі». Традиційно свято-зустріч розпочала директор Наталія Миколаївна Собчук. У своєму виступі директор наголосила на важливості даного проекту для юного покоління, адже «сучасні школярі надають перевагу Он-лайн спілкуванню - живому діалогу, або ж сайтам із сумнівною репутацією - читанню книги. Наш обов’язок – зберегти у памяті історію рідного краю, виховувати у собі повагу до малої батьківщини – школи, де навчаєшся, вулиці, міста, де народився і живеш ».

А найцікавішим у виступі директора були зачитані цитати із архівних Книг наказів залізничної школи №41. Виявляється, як тільки німців вигнали із Шепетівки, відразу ж почала свою роботу залізнична школа. Так, наказом №1 від 10 травня 1944 року приймалися на роботу вчителі, бухгалтер. Школа починала відбудовуватися, не дивлячись на те, що Шепетівка ще чула гул війни. У наказі №2 по залізничній школі №41 від 11 травня 1944 року зазначається: «По школе наблюдается снижение посещаемости ввиду частых налётов на район Шепетовки».

З історичних джерел, - а шкільні книги наказів за 1944, 1945, 1947 рр. і є такими джерелами – дізнаємося про цікаві моменти виховної системи того часу.

«Приказ №13 по жел. дор. школе №1/41 ст. Шепетовка от 16 апреля 1946 года.

§ 1. За самовольный уход с уроков 16 апреля 1946 года ученикам 5-а класс объявляю строгий выговор.

 § 2. За нарушение правил для учащихся и недостойное поведение на уроках ученика 5-а класса Якунькина исключаю из школы сроком на три дня с 17 по 19 апреля включительно»

«Наказ №93 по НСШ №1 ст.Шепетівка від 4 вересня 1949 р. § 1. За гарну роботу по збиранню врожаю в колгоспі «Більшовицька правда» під час недільника 4.09.49 року виношу подяку учням 7-го класу…»

Дітей ці цитати дивували і викликали інтерес до організації навчального процесу  тих часів у нашій школі.

Школярі презентували власні дослідження у змістовних доповідях. Так, Мартинюк Дарина розповіла про цікаву історію вулиці Ватутіна, яка до 1846 року мала назву Тартачна. Ім’ям відомого полководця вона названа у 1946 році, а перші будинки будувалися ще до війни.

«Однією з головних установ, що знаходяться на території нашого мікрорайону є вузлова лікарня станції Шепетівка. – Доповідає Грицай Каріна. – Історія її створення сягає 1873 року. У 1924 році приймальний покій був реорганізований у лікарську амбулаторію, а 1 грудня 1956 року відкрито стаціонар відділової лікарні на 50 ліжок. Головним лікарем був Бегоулєв Борис Петрович – Герой Радянсього Союзу».

Змістовну фотоекскурсію  «Шепетівка історична» провела Шикера Аліна. Досить багатою була віртуальна екскурсія на нові відкриття для усіх присутніх. Мало, хто знав, що спочатку, у 1966 р., було встановлено пам’ятник Миколі Островському, а вже у 80-их роках розпочалось спорудження безпосередньо будівлі - «красеня»-музею. Маловідомою для учнівської молоді є історія закладу відпочинку «Юність», адже, спочатку це був універмаг «Прогрес», потім універсам «Юність», і вже згодом він перетворився у кафе-бар із однойменною назвою.

Активно включилися у розмову і гості. Тетяна Валентинівна і Людмила Антонівна розповіли цікаві історичні моменти із життя міста. Митці слова, Олександр Павлович і Віра Василівна, читали вірші про Шепетівку. А Любов Михайлівна, квартальна, що і навчалась у нашій школі, розповіла школярам зовсім невідомі епізоди із історії школи. Виявляється, що будівля школи була двоповерховою, але складалась всього із 8 кабінетів. А під час Великої Вітчизняної війни у школі був німецький штаб.

-               Ліліє Миколаївно, а чи потрібні сучасним молодим людям такі зустрічі? – запитує ведуча Наталка у спеціаліста управління освіти Підопригори Л.М..

-               Безперечно. Адже бажання пізнавати і вивчати історико-культурні надбання міста завжди ставилось у пріоритет, тим паче, якщо це ініціюється молоддю. Тому бажаю вам усім плідної пошукової діяльності і вдалого узагальнення усього зібраного матеріалу, - відповіла гостя.

Кожен учень, що брав участь у дослідженні, усі присутні школярі дізналися багато нового про минуле рідного міста. Бо ж хто не має, не знає і не береже своєї історії, той не матиме майбутнього.   

Категорія: Новини школи | Переглядів: 624 | Додав: ОЛЯ | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1  
ДУЖЕ ГАРНЕ СВЯТО!!!!!!!!!!! Дякуємо Наталії Миколаївні за цікаву ідею щодо створення таких зустрічей!!!!! Багато цікавого дізналися ми і наші учні про історію нашого міста і мікрорайону.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Наш герб

Шепетівська ЗОШ №6 © 2018